Spoločenstvo slovenských gréckokatolíkov v Mníchove


Obnova gréckokatolíckeho pastoračného centra v Mníchove: 09.03.-16.03.2019

V sobotu 09.03.19 za manuálnej pomoci našich horlivých veriacich a za duchovnej podpory sv. Ducha, sme sa s elánom „pustili“ do rekonštrukcie, obnovy pastoračných priestorov pri chráme sv. Mikuláša, ktoré sú určené pre našu gréckokatolícku cirkev.

Najprv sme museli v 1. etape presťahovať všetok nábytok a príslušenstvo do spodnej sakristie v chráme. Ej, ale bolo to čo nosenia....ale Pán bol s nami...zvládli sme to.

Začala sa 2. etapa. Okna, podlahy a všetko ostatné bolo potrebné dôsledne pozakrývať, opáskovať a až tak naše trio Richard Hacaj, Martin Potucký a Jozef Rohaľ pod vedením o. Juraja, nakúpili „všetko potrebne na stavbu“ a začalo sa s nasadením pracovať....

V 3. etape niektoré škáry, diery bolo treba aj 2x nanovo preštukovať, presadrovať. Všetko muselo dôsledne preschnúť a potom nasledovali stierky...znova preschnúť, až na koniec - konečné maľby.

Už sme si povedali: „Chvála Bohu„. Ale ešte nebol koniec? Nie.

Pretože naši chlapci sa opäť s elánom pustili do 4. etapy, aby prebrúsili a nalakovali aj schodište. Super. To je robota.

„Kde Boh hospodári, tam sa dobre darí„ – toto príslovie veľmi dobre všetci poznáme ešte z nášho rodičovského domu. A to platilo aj tu a pre nás.

Skutočne, náš Pán nám pomáhal a žehnal. S Jeho pomocou a našimi spoločnými modlitbami a silami sa nám podarilo znova s radosťou všetky práce v sobotu 16.03.19 ukončiť. Chvála a Sláva Bohu na výsostiach!

Napokon naše šikovné dievčence ako Janka a Bianka Bujňáková, Tatiana Baraggatto-Kaščáková, všetko poumývali, povešali záclony, vydekorovali. Tešíme sa, že máme znova zrekonštruované krásne, útulne pastoračné priestory, ktoré naďalej budú slúžiť všetkým ľudom dobrej vôle!

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorí zase ochotne venovali svoj čas a úsilie, aby sa mohli zrekonštruovať aj tieto pastoračné miestnosti. Nech Pán Boh im to odplatí podľa svojej vôle a štedrosti!

Pane, žehnaj nám, buď stále s nami - Na mnohaja i blahaja lita!

«Návrat do správ»© Spoločenstvo slovenských gréckokatolíkov v Mníchove, 2018.

Coded by Ing. Marián Čonka