Spoločenstvo slovenských gréckokatolíkov v Mníchove


V Michalovciach na vých. Slovensku sa uskutočnia X. Majstrovstvá Európy kňazov v halovom futbale

V dňoch od 1.-5. februára 2016 sa v Michalovciach uskutočnia v poradí už desiate Majstrovstvá Európy kňazov v halovom futbale. Prvá myšlienka zjednotiť kňazov aj okolo futbalu sa zrodila v roku 2003 v Rakúsku, kde na pozvanie zareagovalo prvých osem kňazských družstiev z celej Európy. Odvtedy sa celkový počet rozrástol na dvojnásobok, teda na vlaňajších 16 tímov. Hlavným cieľom týchto ME je cez šport priblížiť Cirkev a kňazov bližšie ľuďom a ukázať, že kresťanské hodnoty – hodnoty evanjelia sa dajú žiť v každej oblasti života aj v športe a osobitne vo futbale.

Spočiatku sa ME konali každé dva roky, ale od roku 2011 sa konajú už každý rok. Slovensko sa týchto Majstrovstiev zúčastňuje od roku 2009, kde v Portugalsku prvýkrát reprezentovali kňazi aj našu krajinu. Ich najväčším úspechom bol rok 2013 v Slovinsku, kde obsadili 3. miesto. Slovesnkú reprezentáciu tvoria kňazi oboch obradov z troch biskupstiev: Košickej eparchie, Košickej arcidiecézy a Prešovskej archieparchie.

Tohtoročné jubilejné 10. Majstrovstvá sa uskutočnia v Michalovciach, ktorých hlavnými organizátormi sú Košická eparchia a Košická arcidiecéza, za výraznej podpory mesta Michalovce a obce Kaluža. Program dvoch hracích dní v utorok 2.2. a štvrtok 4.2. v Michalovciach, bude v stredu 3.2. obohatený aj programom v metropole východu - Košiciach, ktoré sa v tomto roku pýšia titulom Európske mesto športu 2016.

30. decembra v bazilike Sv. Ducha v Michalovciach, pri otvorení Vianočného turnaja za účasti vladyku Milana Chautura CSsR, košického eparchu, primátora mesta Michaloviec, Viliama Záhorčáka, a starostu obce Kaluža, Jána Čuchrána, došlo aj k rozlosovaniu do jednotlivých štyroch základných skupín, kde aj Slovensko spoznalo svojich súperov. Okrem favorizovaného a šesť násobného Majstra Európy z Poľska, sa Slovensko stretne v základných bojoch v skupine aj s kňazmi z Čiernej Hory a nováčikom v súťaži, kňazským družstvom z Českej republiky. Srdečne pozývame všetkých na toto mimoriadne stretnutie!

A. Poľsko, Slovensko, Čierna Hora, Česko
B. Bosna a H., Maďarsko, Slovinsko, Rakúsko
C. Chorvátsko, Rumunsko, Bielorusko, Kazachstan
D. Portugalsko, Ukrajina, Taliansko, Albánsko

(text prevzatý zo stránok košickej gréckokatolíckej eparchie (www.grkatke.sk))

«Návrat do správ»© Spoločenstvo slovenských gréckokatolíkov v Mníchove, 2018.

Coded by Ing. Marián Čonka